Jak být EMO??

7. června 2009 v 22:33 | Klárísek:-* |  Emo

Emo pravidla nejsou! To by jste si měli sakra uvědomit. Proč by měl mít nějaký životní styl pravidla. Vždyť to ani není možné. Životní styl znamená to co každý den žijeme, jaké máme názory, co děláme ve volném čase, s jakými lidmi trávíme svůj život. A podle toho se můžete zařadit do určitého životního stylu. Slovo zařadit ale nesmíte brát doslovně. Někdo má rád diskotéky a uplá trička, tak je třeba technař. Ale neexistují žádné technařské pravidla.

A stejně tak je to i s emo stylem. Někomu se líbí žít emocionálně, tak je prostě emo. Ale i přesto, že emo nemá pravidla, můžeme emaře (ne emo pozéra) poznat podle určitých znaků. Emo uznává jakýsi životní styl a názory. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a hummáněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. A i proto je zde snaha stát se sXe (SxE), což znamená "straight edge" - žádné drogy, tabák, alkohol (někdy třeba i kofein) a hlavně být veganem či vegetariánem. Také je tu samozřejmě silný " kult " DIY (nebo-li "Do It Yourself"), který spočívá ve vyrábění si různého oblečení, doplňků a pod. různými technikami. Prostě je to snaha být, co nejméně závislý na konzumní společnosti, což je v undergroundu vcelku předpokládaná záležitost. To by tak zhruba bylo k tomuto životnímu stylu.

Osobnost v EMO

Většina definic Emo poukazuje na to, že "Emo člověk" je otevřený ohledně svých emocí, citlivý, stydlivý, soustředěný na sama sebe, s puklým srdcem, zamračený a často tichý. Individuálnost Emo se také často spojuje s psaním poezie, která nabádá k nepokoji, depresi, osamělosti a hněvu, tryskající ze všeobecné neschopnosti pochopit autora. Poezie Emo používá kombinaci velmi emociálního tónu, proudu automatického písma, prostý rým (ABAB) nebo úplně bez rýmu, zmiňuje lidské tělo, hlavně srdce, používá velmi pochmurných nebo deprimujících přídavných jmen, neklid z nestálosti času a/nebo lásky, a ignoruje interpunkci, gramatiku, a/nebo i pravopis. Témata jako život - bolest jsou normální.

Některé definice Emo se přidržují toho, že typičtí Emo mají sklony způsobovat sami sobě bolest nebo i poranění, nejčastěji řezné rány a popáleniny nebo i jiná. Někteří říkají, že mezi Emo je běžné simulovat sebevraždy a sebeporaňování nebo způsobování si bolesti jen tak pro své potěšení.

Emo lze také snadno poznat podle používání stereotypních nicků a přezdívek na Internetu, často používají ironické básničky nebo klišé

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Si kluk nebo holka???

Holka 64.6% (62)
Kluk 35.4% (34)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama